Święta z Historią Biblijną

     

To coroczna akcja, której celem jest przybliżenie dzieciom istoty Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych. Zauroczeni przedświąteczną atmosferą, milionami kolorowych światełek, przepięknymi dekoracjami, pachnącymi potrawami i wypiekami, prezentami i wszystkimi innymi atrakcjami jakie niosą ze sobą świąteczne tradycje, często zapominamy o prawdziwych powodach, dla których obchodzimy ten szczególny czas. A powodem jest Jezus Chrystus, Jego przyjście na świat i Jego doskonała ofiara na krzyżu, otwierająca przed każdym z nas perspektywę życia wiecznego. To najważniejsze i jedyne powody obchodzenia pamiątki tych świąt. Wszystko inne, choć miłe, sympatyczne i pociągające, jest tylko dodatkiem do prawdziwego powodu, dla którego chrześcijanie na całym świecie mogą przeżywać radosny, pełen nadziei i wdzięczności czas świąt.

Fundacja ICHTHYS w ramach akcji Święta z Historią Biblijną co roku publikuje książeczki dla najmłodszych, zachęcając do obdarowywania nimi dzieci w czasie świąt (podczas spotkań dla najmłodszych, odwiedzin w szpitalach, domach dziecka). Książeczki służą do BEZPŁATNEGO rozpowszechniania.

Święta dla dzieci organizowane przez fundację

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury
na lata 2007-2013

Unia Europejska